Planmeca ProMax 3D Mid

Planmeca ProMax 3D Mid to prawdziwy uniwersalny tomograf CBCT (do badania wolumetrycznego) umożliwiający obrazowanie 3D, wykonywanie zdjęć 3D, cyfrowe obrazowanie panoramiczne 2D oraz cefalometrię.

Planmeca ProMax® 3D Mid spełnia wiele wymagań diagnostycznych w ramach implantologii, leczenia kanałowego, periodontologii, ortodoncji, chirurgii stomatologicznej i chirurgii szczękowo-twarzowej oraz analizy TMJ. Jest to również doskonałe narzędzie do diagnostyki chorób ucha, zatok szczękowych i dróg oddechowych.

Planmeca ProMax 3D Mid zapewnia wielkość obrazu do każdego zastosowania klinicznego z możliwością regulacji wielkości zgodnie z uzyskanym obrazem podglądowym (scout).Planmeca ProMax 2D S3

Otwarte pozycjonowanie pacjenta i dostęp z boku minimalizują ryzyko błędów wynikających z niewłaściwego ustawienia pacjenta, pozwalając na swobodne monitorowanie pacjenta z przodu i z boku. Dostęp z boku to ogromne ułatwienie dla wszystkich pacjentów, zarówno stojących, jak i siedzących. Przy pozycjonowaniu pomaga system potrójnej wiązki laserowej, który wskazuje prawidłowe punkty anatomiczne do pozycjonowania.

Kolorowy graficzny interfejs użytkownika usprawnia wykonywanie zabiegu poprzez wyraźnie widoczny tekst i klarowne symbole. Ustawienia są logicznie pogrupowane i łatwe w zrozumieniu, dzięki czemu przyspieszają obrazowanie i pozwalają skupić się na pozycjonowaniu i komunikacji z pacjentem.

Wyjątkowa funkcja Autofocus automatycznie ustawia warstwę ogniskową, wykorzystując niskodawkowy obraz podglądowy (scout) centralnych siekaczy pacjenta. Najważniejsze elementy anatomii są używane do obliczenia ustawienia, co pozwala na w zasadzie bezbłędne ustawienie pacjenta do zdjęcia i sprawia, że nie jest konieczne wykonanie kilku prób, zanim uzyska się pożądany wynik. Efekt to doskonałe zdjęcie panoramiczne.Planmeca ProX

Planmeca ProX™ to najnowszy wewnątrzustny aparat rentgenowski w naszej ofercie produktów do obrazowania. Ten zaawansowany aparat zapewnia łatwe i precyzyjne pozycjonowanie oraz wysoką jakość i rozdzielczość obrazowania.
Planmeca ProX został zaprojektowany z myślą o ułatwieniu i usprawnieniu obrazowania wewnątrzustnego.

Planmeca ProX™ jest przystosowany do techniki obrazowania zarówno z długim, jak i z krótkim tubusem. Dla celów maksymalnej higieny promieniowania można użyć dodatkowego prostokątnego kolimatora w przypadku długiego tubusa.

Planmeca ProX ma zaprogramowane szybkie ustawienia umożliwiające dobór odpowiednich wartości ekspozycji. Parametry obrazowania są automatycznie wczytywane według wybranego obszaru ekspozycji i celu diagnostycznego. Wartości można w razie potrzeby regulować manualnie. Wystarczy wybrać receptor obrazu, aby automatycznie dostosować zaprogramowane ustawienia do filmu, płyty obrazowania czy cyfrowych czujników, co pozwala na szybkie przejście do nowych technologii obrazowania bez konieczności przeprogramowania.


Siemens Multix Fusion

Aparat cechuje łatwość obsługi, dokładność obrazowania, niezwykła wydajność i tempo pracy. Gwarancja minimalnej dawki pozytywnie wpływa zarówno na samopoczucie pacjenta jak i lekarza. Doskonałość i precyzja wykonania, które cechuję markę Siemens, jest dodatkowym atutem.

Multix Fusion został zaprojektowany z myślą o rutynowych badaniach rentgenowskich. Jednakże może być w każdej chwili rozbudowany do wersji cyfrowej. Dzięki temu elastycznie dostosowuje się do wymagań Klienta. Tendencja ta będzie się utrzymywać także w przyszłości.

Multix Fusion składa się z wysokiej klasy komponentów, takich jak: stół, lampa, statyw do zdjęć płucnych. Jest wygodny w manewrowaniu, dzięki czemu łatwiejsze stało się pozycjonowanie pacjentów. Posiada imponujący zakres ruchu pionowego lampy wynoszący 180 cm – zatem cali pacjenci mogą być badani w sposób kompleksowy. Kołpak lampy został wyposażony w dotykowy wyświetlacz z możliwością zmiany głównych parametrów ekspozycji. Stół o nośności do 300 kg posiada pływający blat oraz regulowaną wysokość.Siemens SOMATOM Perspective 64

SOMATOM Perspective wyposażony jest w 64 rzędy ceramicznych detektorów pozwalających zobrazować do 128 warstw. Aparat ten został stworzony jako alternatywa dla dwuźródłowego modelu Definition. Jest to rozwiązanie, które pozwala obniżyć zarówno koszty eksploatacyjne, jak i serwisowe. SOMATOM Perspective został wyposażony w szereg algorytmów obniżających dawkę pochłoniętą przez pacjenta. Wśród nich znajdują się zarówno te znane już z poprzednich modeli (ALARA czy CARE Dose4D™) jak i wykorzystane po raz pierwszy (SAFIRE - Sinogram Affirmed Iterative Reconstruction). Dwa pierwsze dopasowują parametry ekspozycji do danego pacjenta w czasie rzeczywistym, natomiast SAFIRE pozwala na przeprowadzenie iteratywnych rekonstrukcji w oparciu o nieprzetworzone dane zapisane w formacie RAW, co wpływa na redukcję dawki nawet o 60%.Siemens ACUSON X300

System ultrasonograficzny ACUSON X300™ stanowi zupełnie nowy poziom wydajności diagnostycznej, jak również skuteczności wykonywania zadań klinicznych w świecie niewielkich, mobilnych systemów ultrasonograficznych zawierających tryb kolorowego Dopplera. System X300 łączy w sobie najlepszą dla swojej klasy jakość obrazu oraz solidny zestaw właściwości, co umożliwia realizację potrzeb klinicznych w codziennej praktyce.
Aparat jest przeznaczony do stosowania z większością ogólnych i specjalistycznych badań diagnostycznych:

Aparat zwiększa pewność diagnostyczną, dzięki opcji kolorowego Dopplera i Dopplera mocy o wysokiej jakości, obrazowania 2D oraz sterowanych funkcji Dopplera fali ciągłej i impulsowej.


Hologic Horizon