ZDJĘCIA CYFROWE

Wykonywane u nas badania, to przede wszystkim zdjęcia cyfrowe o wysokiej jakości. Technika cyfrowa pozwala na zmniejszenie dawki promieniowania do minimum oraz znacznie obniża ryzyko powtarzania zdjęć niż to jest w tradycyjnych aparatach. Po wykonaniu badania obraz może być modyfikowany, aby uzyskać jak najlepszy kontrast i rozdzielczość.

DAWKA PROMIENIOWANIA i BEZPIECZEŃSTWO

Informujemy, że przy badaniach radiologicznych stosujemy dawki promieniowania tak niskie jak to rozsądnie możliwe. Podczas każdego badania Pacjent zabezpieczany jest fartuchem ołowianym.

WYNIK - KLISZA, WERSJA ELEKTRONICZNA, E-MAIL

Wynik badania otrzymują Państwo w wersji elektronicznej na płycie CD. Istnieje możliwość dodatkowego wydruku na kliszy, a nie jak w niektórych placówkach na papierze, bądź wysłania e-mailem.

Wynik badań, które nie wymagają opisania/opracowania otrzymują Państwo w przeciągu KILKU MINUT (dot. pantomogramu, cefalometrii/tele, zdjęć zębowych).

Pozostałe badania RTG oraz CT wymagają opisania/opracowania i są wydawane zazwyczaj następnego dnia.

SKIEROWANIA

Informujemy, że ze względu na rozporządzenie Ministra Zdrowia dotyczącego badań radiologicznych, na wszystkie prześwietlenia z wyjątkiem pojedynczych zdjęć zębowych, wymagane jest skierowanie z pieczątką i podpisem lekarza.

Gotowe skierowania mogą Państwo pobrać tutaj: SKIEROWANIE A5SKIEROWANIE A4SKIEROWANIE A4x2SKIEROWANIE A4x4

ZGODA NA WYSŁANIE E-MAILA DO LEKARZA

W związku z ustawą o ochronie danych osobowych (Dz.U.z2010r.Nr.229,poz.1497) należy pobrać, wydrukować oraz wyrazić zgodę na wysłanie e-maila do lekarza wystawiającego skierowanie na badanie. Zgoda do pobrania tutaj:   ZGODA

ZDJĘCIA ZĘBOWE

Przy wykonywaniu zdjęć pojedynczych zębów (celowane) stosujemy METODĘ KĄTA PROSTEGO. Sposób ten jest dokładniejszy oraz dużo wygodniejszy dla pacjenta niż w metodzie przytrzymywania "na palec".

PŁATNOŚCI

Informujemy, że przyjmujemy płatności gotówką i kartą.

ZAPISY

Nie prowadzimy zapisów na badania. Wystarczy przyjść do nas w godzinach otwarcia placówki, a wynik otrzymają Państwo po kilku minutach od wykonania zdjęcia.

Zapisy są prowadzone tylko i wyłącznie na badania USG, CT i densytometrię.

PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

Do większości badań u nas wykonywanych nie trzeba w żaden sposób się wcześniej przygotowywać. Wyjątkami od tej reguły są tylko:

Informacja jak przygotować się do tych badań w pliku tutaj:  PRZYGOTOWANIE DO BADANIA

USG PIERSI

Badanie USG piersi można wykonać w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego, ale najlepiej zgłosić się na nie w pierwszej połowie cyklu (najlepiej między 1 a 10 dniem).

CIĄŻA a RTG

Badanie RTG u kobiet w wieku rozrodczym, szczególnie u tych planujących ciążę, powinno być optymalnie wykonane w I fazie cyklu miesiączkowego, tak by zminimalizować ryzyko uszkodzenia gamety lub zapłodnionej komórki jajowej przez dawkę promieniowania. U kobiet w ciąży nie powinny być wykonywane badania RTG o ile ich przeprowadzenie nie jest bezwzględnie konieczne.


Szanowna Pacjentko,
jeśli jesteś w ciąży lub podejrzewasz, że możesz być,
poinformuj personel przed wykonaniem badania.